PELAAJAPROFIILI · 2022

Marcus Lilian Thuram-Ulien

Ranska · hyökkääjä · 192 · Synt. 06.08.1997

Lisää vertailuun

France · Ikä 25 (18.12.2022) · Vain World Cup

1
Maalit
0
Maalisyötöt
180
Pelatut minuutit
0,50
Maalit / 90 min

Kausitilastot

Saatavilla olevat arvot: 9 / 9

Yleiskatsaus

France
Ottelut
5
Avauspaikat
0
Minuutit
180
Arvosana
7,07
Maalit
1
Maalisyötöt
0
Maalit + maalisyötöt
1
Maalit / 90 min
0,50
Maalisyötöt per 90
0,00

Valitun kilpailun ja kauden yhteismäärät. — tarkoittaa ei saatavilla, ei nollaa.

Seuratilastot ja huomautukset
SEURAPAITAARVOSANASYÖTTÖTARKKUUS · TOIMITETUSSA MUODOSSAVIIMEKSI MUUTETTU (UTC)
France127,07601.11.2026 klo 16.54.15

Seurojen kokonaisluvut edellyttävät vahvistettua esiintymistä tässä kilpailussa ja tällä kaudella. Syöttötarkkuus näytetään sellaisena kuin se on toimitettu, koska yksiköt vaihtelevat. Arvosanat ovat seurakauden keskiarvoja. Ottelukohtaiset summat voivat poiketa.

Verrattuna vastaaviin pelaajiin

World Cup · 2022 · Hyökkääjä · Pelaajat, joilla on vahvistettuja otteluita

Kirjatut minuutit: 180. Vaadittu vähimmäismäärä: 900. Persentiiliä ei määritetä.

Pelipaikka- ja minuuttisuodattimet täyttävät pelaajat: 0. Kustakin tilastosta on jätetty pois pelaajat, joilta puuttuu arvoja tai joilla ei ole riittävästi yrityksiä.

MITTARIPELAAJAN ARVOPERSENTIILIMUUT PELAAJAT
Maalit ilman rp. / 900,50Ei saatavillaMUUT PELAAJAT: 00
Maalisyötöt / 900,00Ei saatavillaMUUT PELAAJAT: 00
Avainsyötöt / 90—Ei saatavillaMUUT PELAAJAT: 00
Laukaukset / 901,50Ei saatavillaMUUT PELAAJAT: 00
Taklaukset / 903,50Ei saatavillaMUUT PELAAJAT: 00
Syötönkatkot / 900,50Ei saatavillaMUUT PELAAJAT: 00
Voitetut kaksinkamppailut / 9012,00Ei saatavillaMUUT PELAAJAT: 00
Onnistuneet kuljetukset / 901,50Ei saatavillaMUUT PELAAJAT: 00
Laukaukset maalia kohti %laukaukset: 10+66,7%Ei saatavillaMUUT PELAAJAT: 00
Voitetut kaksinkamppailut %kaksinkamppailut: 20+54,5%Ei saatavillaMUUT PELAAJAT: 00
Onnistuneet kuljetukset %harhautusyritykset: 10+37,5%Ei saatavillaMUUT PELAAJAT: 00
Miten nämä persentiilit toimivat

Vertailussa käytetään samaa kilpailua, kautta ja lähteen laajaa pelipaikkaa. Persentiili on 100 × (muut tämän arvon alapuolella olevat pelaajat + puolet tasoissa olevista pelaajista) ÷ kelpoiset muut pelaajat; päästetyissä maaleissa suunta on käänteinen. Vähintään neljä muuta kelpoista pelaajaa vaaditaan. Jos kaikki arvot ovat tasan, tuloksena on 50. persentiili. Sijoitukset käyttävät pyöristämättömiä arvoja eivätkä mittaa pelaajan kokonaislaatua. Torjunnat ja puolustussuoritukset heijastavat myös roolia, työmäärää ja joukkueen pelityyliä.

Kattavuus laajenee edelleen. Nämä ovat sijoituksia tuotujen ja vahvistettujen pelaajien joukossa, eivät tae koko sarjan kattavasta pelaajamäärästä. Tilannekuva: 8.11.2026 klo 20.31.52 UTC; päivittyy enintään kerran minuutissa.

Pelaajan tiedot

Tilanne 8.11.2026
Syntymäpaikka
Parma
Syntymämaa
Italia
Paino
90
Loukkaantumistilanne viimeisimmässä päivityksessä
Ei merkitty loukkaantuneeksi

Viimeisimmät profiilitiedot valitusta kaudesta riippumatta. Loukkaantumistilanne on voinut muuttua tämän päivityksen jälkeen.

Urahistoria

Seurat ja maajoukkueet

Joukkueet: 12

Urahistoria saatavilla. Viimeksi tarkistettu UTC.

JOUKKUEKAUDET
France
  • 2026
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
Inter
  • 2026
  • 2025
  • 2024
  • 2023
Borussia Mönchengladbach
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
France U21
  • 2021
  • 2019
Guingamp
  • 2018
  • 2017
France U20
  • 2017
France U19
  • 2016
  • 2015
Sochaux
  • 2016
  • 2015
  • 2014
France U17
  • 2014
France U17 W
  • 2014
Sochaux II
  • 2013
Guingamp IIKausia ei ilmoitettu

Kaikki saatavilla olevat vuodet. Osa joukkueista tai kausista saattaa puuttua. Kaudet eivät vahvista siirtopäiviä tai esiintymisiä. Lähde: API-Football · Tilanne UTC.

Saavutukset ja pokaalit

Kilpailut, kaudet ja sijoitukset

Kaikki uran vuodet

Osa saavutustiedoista puuttuu tai on vahvistamatta. Viimeksi tarkistettu UTC.

KILPAILUKAUSISIJOITUS
Super CupItalia20252. sija
Serie AItalia2024/20252. sija
UEFA Champions LeagueEurooppa2024/20252. sija
Super CupItalia2024voittaja
Serie AItalia2023/2024voittaja
FIFA World CupMaailma20222. sija
UEFA Nations LeagueEurooppa2020/2022voittaja
UEFA U19 ChampionshipEurooppa2015/2016voittaja
FIFA World CupMaailmaKautta ei ilmoitettu2. sija
Serie AItaliaKautta ei ilmoitettu2. sija
Serie AItaliaKautta ei ilmoitettuvoittaja
Super CupItaliaKautta ei ilmoitettu2. sija
Super CupItaliaKautta ei ilmoitettuvoittaja
UEFA Champions LeagueEurooppaKautta ei ilmoitettu2. sija
UEFA Nations LeagueEurooppaKautta ei ilmoitettuvoittaja
UEFA U19 ChampionshipEurooppaKautta ei ilmoitettuvoittaja

Kaikki saatavilla olevat vuodet. Sisältää voitot ja muut sijoitukset. Päiväämättömät merkinnät voivat olla päällekkäisiä, joten tämä ei ole pokaalien kokonaismäärä. Lähde: API-Football · Tilanne UTC.

Koti- ja vierassuoritukset

Tuodut ottelut
PELIPAIKKAKIRJATUT OTTELUTMINUUTITMAALITMAALISYÖTÖTMAALIT / 90MAALISYÖTÖT / 90
Koti476————
Vieras179—1—1,14

Ottelutietueet pidetään erillään palveluntarjoajan kausikohtaisista summista. Puuttuvat arvot estävät jaetun summan näyttämisen. Koti-/vierasottelu määräytyy otteluohjelman mukaan; puolueettomia kenttiä ei eritellä. Ottelumäärät kuvaavat tuotuja tietueita.

Kausitilastot

Tilastot kilpailun ja kauden mukaan. Osa kausista saattaa puuttua.

KAUSISEURAOTTMINUUTITMAALITMAALISYÖTÖTM / 90
Friendlies · 2026France3191110,47
Serie A · 2026/27Inter9635520,71
UEFA Champions League · 2026/27Inter4274000,00
World Cup · 2026France11000,00
FIFA Club World Cup · 2025Inter298—0—
Euro Championship · 2024France4261000,00
World Cup - Qualification Europe · 2024/26France170000,00
Euro Championship - Qualification · 2023/24France51612—1,12
Coppa Italia · 2025/26Inter5320310,84
Serie A · 2025/26Inter291 9131360,61
Super Cup · 2025Inter171101,27
UEFA Champions League · 2025/26Inter9577210,31
Coppa Italia · 2024/25Inter190000,00
Friendlies · 2024France4223000,00
Serie A · 2024/25Inter352 2981440,55
Super Cup · 2024/25Inter245—0—
UEFA Champions League · 2024/25Inter15952410,38
UEFA Nations League · 2024/26France6260000,00
Coppa Italia · 2023/24Inter1460—0,00
Friendlies · 2023/24France2520—0,00
Friendlies Clubs · 2023Inter53040—0,00
Serie A · 2023/24Inter352 7071370,43
UEFA Champions League · 2023/24Inter84581—0,20
Bundesliga · 2022/23Borussia Mönchengladbach312 5161360,47
DFB Pokal · 2022/23Borussia Mönchengladbach2180311,50
World Cup · 2022France5180100,50
Bundesliga · 2021/22Borussia Mönchengladbach219733—0,28
Bundesliga · 2020/21Borussia Mönchengladbach291 740820,41
DFB Pokal · 2020/21Borussia Mönchengladbach31751—0,51
Euro Championship · 2020/21France190—0,00
UEFA Champions League · 2020/21Borussia Mönchengladbach8602220,30
UEFA Nations League · 2020/22France289010,00
Bundesliga · 2019/20Borussia Mönchengladbach312 2171080,41
DFB Pokal · 2019/20Borussia Mönchengladbach21532—1,18
UEFA Europa League · 2019/20Borussia Mönchengladbach65202—0,35
Ligue 1 · 2018/19Guingamp322 583910,31
Ligue 1 · 2017/18Guingamp321 926310,14
Ligue 2 · 2016/17Sochaux21960110,09

Ottelu ottelulta

Ottelut kilpailussa 2022. Ottelutilastot voivat poiketa kauden kokonaistilastoista.

Ottelut: 5
PÄIVÄMÄÄRÄOTTELUMinuutitArvosanaMaalitMaalisyötötLaukauksetAvainsyötötTIEDOT
18.12.2022Argentina3–3France797,20—1—1
14.12.2022France2–0Morocco256,70——12
4.12.2022France3–1Poland146,90—1—1
26.11.2022France2–1Denmark286,30————
22.11.2022France4–1Australia96,30————

Vain ottelutilastot. — tarkoittaa, ettei tietoa ole saatavilla. Vieritä sivulle nähdäksesi lisää tilastoja.

Siirtohistoria

Kaikki saatavilla olevat vuodet

Kattavuus →

Historia saatavilla. Tarkistettu viimeksi 2.11.2026 klo 6.18.32 UTC.

PÄIVÄMÄÄRÄMISTÄMIHINSIIRTOSUMMA / TILA
01.7.2023
Borussia Mönchengladbach
Inter
ilmainen
22.7.2019
Guingamp
Borussia Mönchengladbach
€ 9M
05.7.2017
Sochaux
Guingamp
–

Osa siirroista tai siirtokorvauksista saattaa puuttua. Tuntematon korvaus ei tarkoita ilmaista siirtoa. Seitsemän päivän sisällä täsmäävät merkinnät näytetään kerran.

Loukkaantumiset ja pelikiellot

Kaikki saatavilla olevat vuodet

Historia saatavilla. Tarkistettu viimeksi 2.11.2026 klo 10.19.03 UTC.

SYYAVAUSLOPPU
lihasvamma19.6.202523.6.2025
nivusvamma18.4.202529.4.2025
nilkkavamma17.3.202527.3.2025
nilkkavamma17.2.202528.2.2025
nilkkavamma11.2.202515.2.2025
reisivamma07.1.202510.1.2025
nivusvamma03.1.202505.1.2025
akillesjänteen repeämä21.2.202403.3.2024
kolhu24.4.202312.5.2023
kolhu13.2.202317.2.2023
polvivamma15.1.202324.1.2023
kolhu12.4.202214.5.2022
kolhu01.4.202208.4.2022
polven sisäsivusidevamma22.8.202122.10.2021
polvivamma01.8.202112.8.2021
polvivamma14.2.202119.2.2021
nilkkavamma14.6.202018.9.2020
polvivamma01.3.202006.3.2020
reisivamma25.2.201908.3.2019
jalkaterävamma29.9.201805.10.2018
reisivamma15.10.201727.10.2017

Puuttuva päättymispäivä ei vahvista nykyistä loukkaantumista. Päällekkäisiä poissaoloja ei lasketa yhteen.

Kokoonpanokelpoisuus

World Cup · 2022 · Loukkaantuneena, pelikiellossa tai epävarmana kussakin ottelussa

Ei saatavilla tälle kaudelle.

Tällä sivulla ei ole näytettäviä kokoonpanokelpoisuustietoja tälle pelaajalle.

”Questionable” tarkoittaa epävarmaa. Sama vamma voi näkyä usean ottelun kohdalla. Otteluraportit ovat saatavilla huhtikuusta 2021 alkaen.

Lähde: API-Football · Profiili päivitetty · Tietoa datasta